Nastavenie automatickej odpovede a preposielanie kópie správy

Návod na nastavenie automatickej odpovede a preposlanie kópie správy pre zákazníkov siete Metrum

Tento návod je ukážkou toho ako si nastaviť odosielanie automatických odpovedí a preposielanie správ na strane poštového servera. To že toto nastavenie je na strane poštového servera znamená že nieje nutné nechať zapnutý počítač s poštovým klientom ktorý by tieto úkony musel vybavovať.

Prvým krokom je prihlásenie sa do nášho Webmailu na adrese https://metrum.sk/mail :

V prihlasovacom dialógu vyplňte E-mailovú adresu a heslo (V minulosti sme k nastaveniu emailového konta pridávali aj prihlasovacie meno ale to v tomto prípade nieje nutné !) a kliknite Prihlásiť.

V prípade že sa prihlasujete prvý krát je nutne doplniť Vaše identifikačné údaje a kliknúť Uložiť.

Po prihlásení a nastavení identity je ďalším krokom nastavenie filtrov do ktorého sa dostanete kliknutím tlačidla Nastavenia, ďalej v menu Nastavenia kliknite položku Filtre, zo Súpravy Filtrov kliknite filter roundcube. Kliknuťím na tlačidlo Pridať filter (na obrázku + v červenom krúžku) sa otvori dialóg na definíciu nového filtra:

V tomto dialógu si nastavíte Automatickú odpoveď. Pre Pre prichádzajúcu poštu si kliknite položku všetky správy, vo vykonať akcie si vyberte Odpovedať správou. Telo správy a Predmet správy podľa vlastných potrieb, do políčka Moje e-mailové adresy si doplňte vlastnú emailovú adresu klinuťím na Vyplniť všetko mojimi adresami. Zvyšok je treba vypniť tak ako je na obrázku uvedné. Kliknutím Uložiť začne byť pravidlo filtra aktívne. Ďalej si vytvoríte nový filter kliknuťím na tlačidlo Pridať filter (na obrázku + v červenom krúžku) sa otvori dialóg na definíciu nového filtra:

V tomto dialógu si nastavíte Preposielanie kópii správ.Pre Pre prichádzajúcu poštu si kliknite položku všetky správy, vo vykonať akcie si vyberte Poslať kópiu správy na adresu. Adresu kam bude správa preposlaná si nastavte podľa potreby. Pre Pre prichádzajúcu poštu si zakliknite položku všetky správy, vo vykonať akcie si vyberte Odpovedať správou. Kliknutím Uložiť začne byť pravidlo filtra aktívne.

Filtre je možné spravovať kliknutím na tlačidlo Viac akcií (ozubené koliesko vedľa tlačidla Pridať filter):

Kde je vybraný filter možné podľa potreby Zapnúť/Vypnúť alebo vymazať.

Záverečné zhrnutie

Dúfame že tento návod Vám zjednoduší nastavenie a používanie filtrov na strane poštového servera. Filtrovanie správ je komplexný nástroj ktorý má ďaleko väčsie možnosti aké sú uvedené v tomto návode, ale o tom zasa inokedy :). V prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov nás neváhajte kontaktovať na Technickej podpore.